Archiv článků

macmatic VDC 600 g - vertikální centrum na obrábění grafitu

16.2.2017
STROJE

V nabídce společnosti macmatic nyní nově nabízíme vertikální obráběcí CNC centrum portálové konstrukce - macmatic VDC 600 g.

Vysokorychlostní CNC obráběcí centrum macmatic VDC 600 g, je stroj portálové konstrukce navržen a vybaven pro obrábění grafitu, opravy kalených forem a dalších materiálů bez přítomnosti řezné kapaliny. Litinová základna stroje portálové konstrukce o hmotnosti 5 700 kg zajišťuje vysokou tuhost a snižuje vibrace vznikající během vysokorychlostního obrábění. Stroj disponuje pracovními posuvy 15 m/min v osách X, Y, Z a vysokorychlostním řídicím systémem Mitsubishi M730 s funkcí SSS - Super Smooth Surface pro vyhlazení kontur a rychlé načítání bloků.

Pro rychlostní obrábění grafitových elektrod a kalených forem disponuje CNC frézovací centrum macmatic VDC 600 g vysokorychlostním elektrovřetenem s kuželem HSK-E40 o maximálních otáčkách 30 000 min-1. Vřeteno je vybaveno přetlakovou ochranou, aby se zabránilo poškození ložisek jemným prachem, který při obrábění bez použití chladicí kapaliny vzniká.

Vnější krytování stroje, vnitřní krytování obráběcího prostoru, krytování výměníku nástrojů i ochrana lineárních vedení odpovídá požadavkům na ochranu před průnikem prachových částic. Frézovací centrum je dále standardně vybaveno účinným systémem na odsávání prachu o výkonu 5 kW a průtoku vzduchu 80 m3/min. Díky tomu je v obráběcí prostoru konstantně udržován podtlak, který nedovolí nežádoucímu úniku prachových částic mimo obráběcí prostor a odsávací systém.

Díky všem výše zmíněným vlastnostem je vysokorychlostní CNC frézovací centrum macmatic VDC 600 g vhodné především na obrábění grafitových a kovových elektrod, grafitových desek a kalených povrchů forem.

V případě zájmu o cenovou nabídku nebo doplňující informace o stroji nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.