MCM - unikátní řešení třískového obrábění

Výrobní linka ve společnosti SAFRAN AIRCRAFT ENGINES čítající 12 strojů MCM TANK.G v pětiosém provedení s funkcí Multitasking a patentovaným systémem horizontálně/vertikální výměny palet se zásobníkem FMS

Integrované řešení od experta v oboru

Seznamte se s firmou MCM, špičkovým výrobcem horizontálních frézovacích center ve čtyř nebo pětiosém provedení s možností multitasking, tedy soustružení i plnohodnotného broušení a paletové výměny. Společnost vznikla v roce 1978 a dnes je se svými 300 zaměstnanci a více než 2 500 prodanými stroji ve 30 zemích světa renomovaným výrobcem špičkových obráběcích řešení. Vysoká přesnost, efektivita obrábění s možností pokročilé automatizace a výrobní proces s vysokou mírou autonomního řízení – to jsou hlavní přednosti technologií společnosti MCM. Kvalitu komplexních řešení dokládá dlouhý seznam významných referenčních zákazníků napříč širokým spektrem odvětví. Výrobní linky různé úrovně automatizace a velikosti můžete nalézt u výrobců dílů pro letecký průmysl, v náročných aplikacích automobilového průmyslu, stavební a zemědělské mechanizaci, energetice a také v obranném sektoru. Neméně důležité zůstává původní zaměření společnosti na vývoj strojů a systémů pro zakázkovou a malosériovou výrobu na paletové automatizaci. Malé a střední firmy působící v zakázkové výrobě proto dodnes představují polovinu zákazníků společnosti MCM.

Výkon, přesnost a multitasking

V obráběcích strojích značky MCM se snoubí tradice a řemeslná dokonalost s progresivními technickými inovacemi. Výsledkem je pak špičková přesnost strojů reprezentovaná garantovanou přesností najetí mezi 4 až 5 µm a přesností opakovaného najetí mezi 2 a 4 µm v závislosti na modelu a velikosti stroje. Také vřetena jsou fabrickým výrobkem firmy MCM a jejich valná většina disponuje systémem hydraulického dynamického předpínání ložisek pro větší tuhost v nižších otáčkách a nižší opotřebení ve vyšších otáčkách. Na vrcholu pomyslného žebříčku stojí elektrovřeteno s kuželem HSK-B 160 s maximálními otáčkami 3 500 min-1, které při výkonu 150 kW dosahuje krouticího momentu 10 000 Nm. V nabídce firmy MCM je široká škála různých vřeten pro silové i rychlostní obrábění všech typů standardů kuželu ISO DIN, HSK i Capto. Krytování obráběcího prostoru je standardně přizpůsobeno odvodu velkého množství třísek i případného prachu vznikajícího při opotřebení brusných kotoučů. Všechny stroje tedy mohou být vybaveny i funkcí souřadnicového broušení včetně funkce orovnávání brusných kotoučů. V případě, že je stroj vybaven také funkcí soustružení, mohou stroje MCM nejen frézovat a soustružit, ale také plnohodnotně brousit, a to jak souřadnicově, tak rotačně. V případě MCM přitom nejde o žádnou žhavou novinku, ale spíše o rutinní záležitost. V porovnání s rokem 2003, kdy byl realizován první stroj v konfiguraci Multitasking, dnes tvoří obráběcí centra s kombinovanou funkcí přes 40% vyrobených strojů značky MCM. Možnost vysoké míry customizace a velké nároky při obrábění nejhouževnatějších materiálů vedly ke vzniku řešení, kde limitem jsou pouze fyzikální zákony a investiční možnosti zákazníka.

Paletová automatizace i pro kusovou výrobu

Aktuální verze softwaru SUPERVISOR vychází z konceptu definovaného již v 90. letech. Tento systém je po desetiletí zdokonalován aplikacemi v nejrůznějších odvětvích. Výsledkem je propracovaný a komplexní celek, který zákazníkům umožňuje obrábět v sériové, malosériové i kusové výrobě bez přítomnosti obsluh. Většina systémů FMS dodávaných firmou MCM je designována tak, aby umožnily nepřetržitý provoz v režimu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu za přítomnosti obslužného personálu pouze jednu pracovní směnu v pracovních dnech mimo víkend. Přínos v úspoře lidských zdrojů patří k významným argumentům pro implementaci automatizace MCM i v kusové a malosériové výrobě.

Jeden technologický balík

Největší technologická přednost dodavatele MCM spočívá v integraci automatizace, tedy paletové nebo robotické výměny obrobků a softwarového řízení v jednom technickém celku. Na rozdíl od většiny konkurence, která nabízí pouze obchodní packety, dostane zákazník MCM kompletní technický balík, kde všechny významné komponenty systému jsou vyráběny, dodávány a implementovány jedním výrobcem. Praktický přínos pro zákazníka pak spočívá v rychlosti zavedení systému do praxe a krátkém zkušebním provozu, který je i u nejsložitějších systémů smluvně garantován v trvání maximálně 6 měsíců. Již od 80. let společnost MCM realizuje četné projekty na klíč s vysokou mírou automatizace pro nejvýznamnější technologické hráče napříč průmyslovými sektory.


Komplexní řešení obrábění na klíč ve společnosti Benelli Armi čítající 4 pětiosá obráběcí centra CLOCK, FMS paletový systém s kapacitou 32 palet, systém automatického zakládání obrobků se 2 robotickými pažemi, vertikální sklad polotovarů a hotových výrobků, integrovaný systém 3D měření (CMM) a integrovanou průmyslovou pračku


Průmysl 4.0 od roku 1986

 V roce 1985 firma MCM zrealizovala první dodávku regálového paletového systému FMS pro britskou firmu Lucas Girling, jehož součástí bylo 10 obráběcích center propojených do jednoho technologického celku systémem paletové výměny. Na základě nevalné zkušenosti firmy MCM s implementací řídicího MES software od třetí strany, bylo hned v následujícím roce 1986 rozhodnuto o vzniku softwarové divize MCE, která vyvíjí a dodává systém řízení výroby jFMX - SUPERVISOR pro absolutní kontrolu nad výrobním procesem, automatizací, údržbou stroje i periferií a managementem nástrojů, tedy naplnění definice přínosů průmyslu 4,0. Díky vlastní softwarové divizi a plánování s dlouhodobým výhledem zaručuje firma MCM zpětnou kompatibilitu MES řídicího systému pro stroje vyrobené od roku 1992.

V popředí terminál řídicího software MES - jFMX SUPERVIZOR, který firma MCM vyvíjí a implementuje od roku 1986 skrze svou softwarovou divizi MCE, v pozadí stanice pro operátory pro výměnu obrobků s poloautomatickým středicím systémem.

Špičkové aplikace napříč odvětvími

 U komplexních řešení, jako jsou ta od dodavatele MCM, je klíčová technická a technologická podpora výrobce v průběhu celého procesu nákupu, implementace a realizace systému. Společnost MCM buduje se všemi zákazníky úzký partnerský vztah, který často v dlouhodobém výhledu vede ke kompletnímu nahrazení konkurenční technologie v oblasti frézovaní i jiných procesů v rámci multitasking. Významnou hodnotu spolupráce představuje také outsourcing údržby a poskytování servisu, který je podporován vzdálenou diagnostikou stroje. Častý jev u zákazníků MCM napříč všemi sektory je, že v jejich závodech dominantně převažují obráběcí řešení této značky, což dokazuje nejen spolehlivost a kvalitu zpracování jednotlivých zařízení, ale rovněž užitnou hodnotu a ekonomickou smysluplnost strategické investice v dlouhodobém horizontu.

Více informací o technologiích MCM naleznete zde

 

 

 

Nové pětiosé frézovací centrum macmatic MCU 500

Vertikální pětiosé frézovací centrum macmatic MCU 500

 •      Vertikální pětiosé frézovací centrum s plynulým řízením všech pěti os
 •      Dostupné CNC systémy: Heidenhain nebo Siemens
 •      Možnost financování na leasing nebo úvěr s leasingovou společností SGEF Komerční banky

 Kompletní konfiguraci, vybavení stroje a volitelné opce naleznete zde:
https://www.macmatic.cz/zbozi/macmatic-mcu-500-detail

macmatic MCU 500

Pětiosé frézovací centrum macmatic MCU 500

 • řídicí systém Heidenhain TNC 640 HSCI
 • X: 620 mm, Y: 520 mm, Z: 460 mm
 • vřeteno ISO 40, 15 000 min-1
 • ramenový zásobník na 40 nástrojů
 • sklopný a otočný stůl o průměru 500 mm
 • chlazení středem vřetene kapalinou o tlaku 20 bar
 • chlazení středem vřetene vzduchem
 • klimatizace vřetene
 • přímé odměřování optickými pravítky Heidenhain v lineárních osách
 • přímé odměřování optickými encodery Heidenhain v rotačních osách
 • pásový vynašeč třísek
 • aktivní diskový olejový skimmer
 • ruční oplachová a vzduchová pistole

                            a další…

cena: 4 699 000 Kč* bez DPH

Video s ukázkou obrábění

* cena včetně výše uvedeného vybavení

Pětiosé vertikální frézovací centrum macmatic MCU 500 je vhodné na obrábění tvarově složitých dílců ze široké škály materiálů jako jsou všechny typy ocelí včetně nerezavějících nebo speciálních ocelí, šedé litiny, slitin hliníku, plastů a kompozitních materiálů.

Díky sklopnému a otočnému stolu najde stroj uplatnění jak při nasazení v kusové nebo malosériové výrobě forem a jiných tvarově složitých obrobků, tak i při sériové výrobě vysoce přesných dílců, které lze obrábět z pěti stran na jedno upnutí.

 

Potřebujete další informace?

Zobrazit kontaktní formulář

  

web:

www.macmatic.cz

tel:

+ 420 777 753 117

 

+ 420 774 741 780

e-mail:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Frézovací centrum macmatic VMC 1685 - instalováno

U našeho významného zákazníka v ČR jsme nainstalovali vertikální frézovací centrum macmatic VMC 1685. Obráběcí stroj o rozjezdech X: 1600, Y: 850 s unikátním prodlouženým rozjezdem v ose Z: 1000 mm je vybaven silovým vřetenem standardu ISO 50 s 2° převodovkou integrovanou ve vřeteníku stroje. Při výkonu vřetenového motoru 26kW stroj dosahuje krouticí moment až 730 Nm. Pro dosažení vynikající tuhosti při silovém obrábění je osa Y osazena čtyřmi vysokozátěžovými valivými lineárními vedeními, každým se dvěma bloky. Osa X je osazena dvěma vedeními, každým se čtyřmi bloky a vřeteník v ose Z je uložen na kluzném vedení. Základna stroje je z masivních litinových odlitků o hmotnosti 15 t.

Frézovací centrum je osazeno řídicím systémem Mitsubishi M70. V souladu s výrobní technologií požadovanou zákazníkem je na pracovním stole instalován otočný stůl DETRON GX-630H o průměru unášecí desky 630 mm s hydraulicky bržděnou unášecí deskou. Výměník nástrojů s kapacitou 40 ks, chlazení středem vřetene kapalinou o tlaku 30 bar nebo stlačeným vzduchem, kompletní balík sond RENISHAW a odsavač par macmatic Aspira zvyšují užitnou hodnotu stroje a usnadňují obsluhu.

 Pro více informací navštivte detail stroje macmatic VMC 1685 nebo si prohlédněte obrázky v galerii.

Akira Seiki PC - rychlostní frézovací a vrtací centra

Stroje Akira Seiki PC 500 a PC 700 patří do kategorie vysokorychlostních frézovacích CNC center, která krom jiných použití najdou uplatnění například u formařských aplikací, při vrtání a závitování, obrábění plastů a kompozitních materiálů, obrábění grafitových elektrod a různých kovových materiálů.

Stroje stojí na základně z šedé litiny Meehanite a lze je osadit vřeteny ISO 30 o rychlosti od 12 000 min-1 do 24 000 min-1. Obě verze frézovacích center se liší rozjezdem v ose X 500 mm nebo 700 mm. Frézovací centra je možno vybavit speciálním paketem HSC, který obsahuje vřeteno o rychlosti 15 000 min-1 a krouticím momentu 84 Nm s olejovou klimatizací a kuličkové šrouby se zvýšenou dynamikou akcelerace.

Jako prezentaci jsme připravili krátké video s ukázkou frézování oceli 12 050. Video si můžete prohlédnout v následujícím odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=m82ibJwk7T8&t=283s

V případě zájmu o nezávaznou cenovou nabídku nebo více informací nás prosím kontaktuje.

Skladový stroj Akira Seiki SV760

Vážení zákazníci,

za veletržní cenu Vám nyní nabízíme vertikální frézovací centrum Akira Seiki SV760 s řídicím systémem Mitsubishi. Stroj je k dispozici v konfiguraci, kterou jste si mohli prohlédnout na MSV 2017 v Brně na stánku macmatic. Pro detailní parametry a vybavení stroje přejděte na tento odkaz: detailní konfigurace stroje. Frézovací centrum Akira Seiki SV760 je připraveno k okamžitému dodání.

 V případě zájmu o stroj nebo dodatečné informace nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo telefonu: +420 777 753 117

Tyto webové stránky používají soubory cookies.

Tyto webové stránky používají soubory cookies ke zlepšení uživatelského zážitku. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookies v souladu s našimi zásadami používání souborů cookies. Více informací

Technické
Analytické
Marketingové